KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13342231
nr 1334 2231
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad ea-upplaga. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:48:41
28/6 13:14:55
300 kr
29/6 10:13:37
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange